پرش به محتوا

بایگانی

دسته بندی: کتاب گیمپ

در باره انجمن صنفی کاربران نرم افزارهای آزاد / بازمتن در این صفحه می خوانیم :

انجمن صنفی کاربران نرم افزارهای آزاد/متن باز موسسه‌ای غیردولتی-غیرانتفاعی است و در زمینه‌های علمی، پژوهشی، فنی و اجرایی در کلیه جنبه‌های نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز فعالیت می‌کند و از تاریخ ثبت دارای شخصیت حقوقی است

کلیه فعالیتهای بنیاد غیر سیاسی، غیر انتفاعی و غیر دولتی بوده و ضمن رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه اجرایی تاسیس انجمنهای مردم نهاد موضوع تصویب و اساسنامه فعالیت خواهد نمود

ابن انجمن در این صفحه از سایت خود کتاب گیمپ را معرفی کرده است . امید است با تلاش و کوشش یکدیگر گامی در آشنایی و استفاده از نرم افزارهای آزاد بر داریم .

Radio Linux FM اولین رادیویی لینوکس هست که توسط جمعی از وبلاگ نویسان فارسی لینوکس کار ساخته شده است :

لینوکس اف ام یک حرکت خودجوش از طرف جمعی از لینوکسی نویسان وبلاگستان فارسی است که به صورت غیر انتفاعی و بدون هیچ گونه وابستگی مالی یا معنوی فعالیت خود را از بهمن ماه ۱۳۸۸ آغاز کرده اند . برنامه های این رادیو اینترنتی به صورت هفتگی و در روز پنج شنبه ساعت ۸ شب تا ساعت ۱۱ شب به مدت ۳ ساعت برنامه خود را به منظور بسط و گسترش گنو/لینوکس و ترقیب کاربران به استفاده از نرم افزارهای آزاد و اوپن سورس برای علاقه مندان و مخاطبین خود پخش می کند .

برنامه های رادیو لینوکس اف ام اکثرا برای اطلاع رسانی و خبرهای دنیای گنو / لینوکس و نرم افزارهای آزاد و مطالب تحلیلی و گزارش و مصاحبه است و به دلیل شنیداری بودن کمتر به مباحث آموزشی می پردازد . ولی از طرفی هر یک از برنامه سازان این رادیو وبلاگی دارند که اگر شما یکی از کاربران تازه کار هستید و می توانید مطالب آموزشی را از وبلاگ های آنها دنبال کنید . همچنین جامعه های کاربری لینوکسی و انجمن های گفتگو جای خوبی برای یادگیری و یافتن راه حل مشکلات شماست . در این رادیو شما صرفا نقطه نظرات و دیدگاه های وبلاگ نویسان را خواهید شنید و آنها وظیفه ای در قبال یادگیری و مطالب آموزشی برای شنوندگان و مخاطبین نخواهند داشت .

برای ارتباط با رادیو چندین راه دارید ! اول ایمیل با آدرس و بعد از طریق گفتگوی مستقیم در کانال های با از کانال تیم برنامه سازان خوشحال می شود با مخاطبین خود در تعامل باشد و از دیدگاه ها و نقطه نظرات شما مطلع شود.

در اولین برنامه و اولین خبر این رادیو که توسط جادی اجرا میشود کتاب گیمپ و سایت گیمپ فارسی معرفی میشود . برای دریافت فایل آرشیو می توانید به سایت مراجعه کنید . همچنین سایت Gimp.ir آرزوی هرچه بهتر شدن و گسترش این پروژه را دارد .

از زمانی که کتاب فارسی گیمپ بر روی سایت قرار گرفته است کمتر از یک ماه میگذرد و اطلاع رسانی کاملی نیز صورت نگرفته است با این حال تا این لحظه این کتاب ۱۰۱۵ بار از طریق این سایت دانلود شده است و این خود باعث دلگرمی ما است . نکته دیگر درباره اینکه با توجه به پیشنهاد دوستان این کتاب بازنویسی خواهد شد و این بار بجای استفاده از اوپن آفیس از لاتک و بسته زی پرشین استفاده خواهد شد تا کتاب قدرتمند تر و با خروجی استانداردتری داشته باشیم .

اولین نسخه( ویرایش نشده )از کتاب آموزش فارسی گیمپ با نام گیمپ بر روی پایگاه اینترنتی  gimp.ir بصورت آزاد قرار گرفت . این کتاب در ۱۵ فصل و ۲۵۰ صفحه رنگی با فرمت PDF قابل دریافت است . از فصل های ۱ تا ۱۰ خواننده با محیط گیمپ و چگونگی کار با گیمپ آشنا می شود و در ۵ فصل باقیمانده با اجرای پروژه های عملی مانند اصلاح و ترمیم تصاویر و ساخت جلوه های ویژه و کار بر روی نوشته ها و گرافیک وب اشاره کرد . بخش هایی از کتاب هنوز کامل نشده است ولی قابل استفاده است و انتشار این کتاب برای جمع اوری نظرات کاربران برای قسمت های مختلف کتاب ، فونت های استفاده شده در کتاب ، اشکالات موجود در کتاب و اضافه کردن قسمت های پیشنهادی است . همچنین علاوه بر این کتاب کاربران می توانند در انجمن های گفتگوی سایت گیمپ forum.gimp.ir سوالات خودشان را مطرح کنند. برای اطلاعات بیشتر و چگونگی دریافت این کتاب به صفحه پروژه این کتاب در آدرس http://gimp.ir/?page_id=9  مراجعه کنید.